Kieszonkowa kamera Sony

W październiku do sklepów trafi najmniejsza cyfrowa kamera wideo firmy Sony - DCR-IP1K. Urządzenie mierzy 39 x 69 x 91 mm (i waży 230 g.) - jest więc niewiele większe od talii kart.

Kieszonkowa kamera Sony

Sony DCR-IP1K

Zachowanie tak niewielkich gabarytów urządzenia możliwe było m.in. dzięki zastosowaniu kaset MicroMV, które są znacznie mniejsze od powszechnie wykorzystywanych w podobnych urządzeniach nośników MiniDV. "Do ograniczenia rozmiarów kamery przyczyniło się również wykorzystanie mniejszych niż w poprzednich modelach komponentów - m.in. obiektywu oraz mechanizmu kasety" tłumaczy Aki Shimazu, rzeczniczka Sony. Zdecydowano się również na pozbawienie urządzenia niektórych złączy (USB, iLink), które zamontowano nie w kamerze, lecz w stacji dokującej. Sama kamera ma jedynie wyjście S-Video oraz złącze umożliwiające korzystanie z kart pamięci flash (na nich zapisywane są zdjęcia).

Urządzenie wyposażono w matrycę o rozdzielczości 1,1 megapiksela (umożliwia ona m.in. rejestrowanie zdjęć w rozdzielczości 1152 x 864 pikseli), 10x zoom optyczny oraz 2-calowy wyświetlacz LCD.

Model DCR-IP1K obsługuje standard PictBridge - oznacza to, że po podłaczeniu do odpowiedniej drukarki możliwe będzie drukowanie zdjęć bezpośrednio z pamięci kamery.

Sony DCR-IP1K do sklepów powinna trafić 18 października. Cenę urządzenia ustalono na 1380 USD.

Więcej informacji:

http://www.sony.com