Kieszonkowe MP3

Firma Data Stor zaprezentowała niewielki przenośny odtwarzacz MP3 -UNCO 99, który na zainstalowanym twardym dysku umożliwia przechowywanie do 6 GB danych.

Firma Data Stor zaprezentowała niewielki przenośny odtwarzacz MP3 -UNCO 99, który na zainstalowanym twardym dysku umożliwia przechowywanie do 6 GB danych. Urządzenie o wymiarach 11x11x27 mm zostało wykonane bardzo precyzyjnie i estetycznie. Srebrnoszara obudowa zawiera jedynie kilka niezbędnych przycisków sterujących funkcjami użytkowymi odtwarzacza. Oprócz 7 klawiszy funkcyjnych wraz z produktem dostarczany jest bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania.

Uwagę zwraca podświetlany na błękitno duży wyświetlacz LCD zajmujący ok. 1/3 powierzchni przedniej ścianki. 6 GB dysk pozwala na zapis do 100 godzin materiału muzycznego skompresowanego w plikach MP3. Płynność odtwarzania w każdych warunkach ma zapewnić bufor pamięci o pojemności 8 MB. Akumulatory litowo-jonowe wystarczają na 12 godzin pracy. W celu wzbogacenia możliwości prezentacji przestrzennej ścieżek audio UNCO wyposażono w procesor DSP oferujący kilka trybów uprzestrzenniania dźwięku takich jak min.: Classic, Rock, Jazz.

Komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem interfejsu USB. Już wkrótce do sprzedaży trafią kolejne modele, tym razem zaopatrzone w interfejs USB 2.0 i FireWire. Co ciekawe zainstalowany wewnątrz obudowy dysk twardy pracuje w standardzie zapisu FAT32 i dzięki możliwości bezproblemowego demontażu pozwala na używanie go jako dodatkowego nośnika do przechowywania danych komputerowych.