Kieszonkowe dyski Iomegi

Iomega zaprezentowała przenośne napędy z serii Peerless o rozmiarach pudełka papierosów, pracujące z komputerami Apple i PC.

Firma zapowiedziała rychłe rozpoczęcie sprzedaży przenośnych twardych dysków z serii Peerless, które współpracują z komputerami Macintosh i PC oraz oferowane są w pojemnościach 10 i 20GB. Według zapowiedzi firmy przewidywana średnia cena za przestrzeń 1MB może ograniczyć się do kilku centów.

Napęd Peerless będzie sprzedawany w bazowej stacji niewiele większej od samego napędu o wymiarach 4 x 5 cali i wyposażony w interfejs USB (wersje z FireWire lub SCSI i USB 2.0 będą dostępne odpowiednio w ciągu tygodnia i pod koniec bieżącego roku). Dyski Iomega Peerless zasilane są z oddzielnego źródła, z wyjątkiem modelu z interfejsem FireWire, który czerpie energię do pracy z komputera.

Nowe urządzenia sprzedawane będą razem z pakietem oprogramowania przeznaczonego do pracy z komputerami Macintosh: IomegaWare, Aladdin Shrink Wrap, Quick Sync, MGI Photo Suit i Music Match Jukebox. Dostawy sprzętu, według zapewnień przedstawicieli Iomega rozpoczną się w maju bieżącego roku w cenie 249,95 USD za moduł plus nośniki, same dyski 10GB i 20GB w cenach odpowiednio 159,95 USD i 199,95 USD. Dodatkowo istnieje możliwość kupienia całego zestawu (interfejs i nośnik) w cenie 399.95 USD dla nośnika o pojemności 20GB i 359,95 USD w przypadku dysków 10GB.

www.iomega.com


Zobacz również