Kieszonkowe nowości Full HD od Toshiby

Toshiba wprowadziła do swojej oferty dwie nowe kamery cyfrowe należące do linii Camileo - modele noszące oznaczenia P100 i B10. Urządzenia pozwalają na rejestrowanie filmów w rozdzielczości Full HD.

Pierwszą z nowości obsługujemy trzymając jak pistolet. Nosi ona oznaczenie Camileo P100 i wyposażona została w 8-megapikselowy sensor CMOS. Potrafi nagrywać filmy w maksymalnej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli, 30 kl./sek.), oferuje możliwość skorzystania z 8-krotnego zoomu optycznego (po przełączeniu w tryb zdjęć można korzystać z zoomu 5x) i dysponuje wewnętrzną pamięcią o pojemności 128 MB (posiada też slot kart pamięci SD/SDHC/SDXC - maksymalnie 64 GB) oraz odchylanym 3-calowym, dotykowym wyświetlaczem LCD.

Użytkownik otrzymał ponadto do dyspozycji funkcje śledzenia twarzy i detekcji ruchu oraz specjalny przycisk, dzięki któremu może bardzo szybko przesłać zarejestrowane materiały do serwisów YouTube, Facebook, Picasa i Twitvid. Może też skorzystać z przycisku pauzy umożliwiającego zatrzymanie i kontynuację nagrywania klipu wideo oraz cyfrowego interfejsu HDMI (można za jego pomoca podłączyć kamerę do telewizora HD). Całość cechują niewielkie gabaryty (32 x 68 x 111 mm) oraz waga na poziomie 155 gramów.

Druga propozycja Toshiby, w odróżnieniu od poprzedniej, przypomina przenośny odtwarzacz multimedialny. Nosi oznaczenie Camileo B10 i potrafi nagrywać filmy Full HD, które rejestruje 5-megapikselowy sensor CMOS i wyświetla 2-calowy ekran LCD. Urządzenie może również pełnić funkcję kamery internetowej oraz przesyłać filmy do Internetu po naciśnięciu przycisku CAMILEO Upload Button. Warto też wspomnieć o funkcji śledzenia twarzy i wykrywania ruchu oraz wymiarach urządzenia i jego wadze, które wynoszą, odpowiednio, 56 mm x 108 x 18 mm i 83 gramów.

Obie nowości Toshiby powinny pojawić się w sprzedaży w przyszłym miesiącu. Niestety ich przewidywane ceny nie są znane.