Kieszonkowy Tuner TV

Gainward opracował bardzo ciekawy zewnętrzny tuner telewizyjny wyposażony w interfejs USB 2.0. Hollywood@Home TV2 GO ma miniaturowe rozmiary, jego pojawienie się w ofercie z radością przywitają posiadacze nie tylko notebooków ale i komputerów stacjonarnych.

Tuner komunikuje się z pecetem za pośrednictwem szybkiego interfejsu USB 2.0. Jego dużą zaletą jest brak konieczności zapewnienia dodatkowego zasilania, wymaganego często przez urządzenia peryferyjne.

Na wyposażeniu znalazło się wejście S-Video, kompozytowe, antenowe, audio oraz wyjście liniowe audio.

Gniazda te pozwalają na podłączenie do tunera urządzeń zewnętrznych i zgrywanie na dysk komputera filmów, które można kodować do formatów MPEG-1/MPEG-2 oraz MPEG-4. Oczywiście na dysku można też zapisywać audycje telewizyjne. Dołączone oprogramowanie DVD Maker pozwala na edycję i wypalenie zapisanego materiału na płyty DVD.

Pilot zdalnego sterowania ma formę nieco przerośniętej karty kredytowej. Wyposażono go w 28 przycisków pozwalających na uruchamianie większości opcji urządzenia.

Wymiary tunera to 9,6x4,5x2,6 cm. Jego waga to 75 g. W komplecie znajdziemy kabel USB B-B, przewód audio (wejście i wyjście), kable S-Video, kompozytowy oraz przejściówkę S-Video/kompozyt. Urządzenie pracuje w systemach operacyjnych Windows 2000 i XP.

Cena produktu nie jest na razie znana.


Zobacz również