Kieszonkowy aparat Kyocery

Finecam S3 to najnowszy, a zarazem najmniejszy na rynku aparat cyfrowy proponowany przez firmę Kyocera.

Dzięki swym parametrom technicznym nowy Finecam S3 bez wątpienia może konkurować z Digital Elph Canona o miano najmniejszego i najlżejszego aparatu cyfrowego na świecie.

Zarówno S3 jak i Elph są wymiarami zbliżone do karty kredytowej przy czym Finecam jest o 5 mm głębszy (30 mm) i wyposażony w matrycę CCD o rozdzielczości 3 MP (aparat Canona posiada tylko 2MP matrycę). Jednak biorąc pod uwagę masę własną to Finecam jest o blisko 20 % lżejszy od swojego rywala (waży 160 gramów). Poza tym oba modele wyposażone są w ten sam 2x zoom optyczny.

Dodatkowo Finescan wyposażony został w kolorowy 1,5 calowy, polysilikonowy, cienki tranzystor filmowy (TFT) pracujący w niskich temperaturach, wyświetlacz LCD oraz ładowalne baterie 'lithium ion', które pozwalają na zrobienie do 120 zdjęć lub 45 minut ciągłego odtwarzania w jednym cyklu. Obrazy nagrywane są na wbudowanej 16 MB karcie MMC (multimedia card) lub na SD (Secure Digital memory card).

Aparat umożliwia nagrywanie krótkich sekwencji video (do 15 sekund) przy rozdzielczości 230 x 240 pixeli (tryb QVGA). Klipy zapisywane są w formacie AVI, a użytkownik ma możliwość ich obejrzenia wykorzystując do tego oprogramowanie Apple QuickTime. Firma Kyocera planuje wprowadzenie do sprzedaży Finescan S3 pod koniec kwietnia, a jego cena ma wynosić 500 GBP.

www.kyocera.co.jp


Zobacz również