Kieszonkowy router WLAN/802.11n

Kalifornijska firma TRENDnet zaprojektowała najmniejszy na świecie, przenośny router bezprzewodowy 802.11n. Urządzenie Ultra Compact Wireless N Travel Router ma rozmiary 6,4x8,2x1,9 cm (szerokość, długość i wysokość) i transmituje dane drogą radiową z szybkością do 300 Mb/s.

Kieszonkowy router WLAN/802.11n

Producent oferuje użytkownikom zestaw TEW-654TR KIT (Wireless N Travel Router Kit), który zawiera właściwy router, etui, zasilacz, kabel Ethernet (UTP) i kabel USB. Użytkownik może wykorzystać kabel USB do zasilania routera z notebooka, wtedy gdy jest w podróży.

Router zawiera port WAN/Ethernet 10/100, port USB, port zasilania, anteny MIMO, wyświetlacz LED (stan routera) i przycisk zerowania. Urządzenie obsługuje technologię szyfrowania WPA i wspiera mechanizm uwierzytelniania użytkownika. Rozwiązanie pojawi się na rynku w marcu br. i będzie kosztować ok. 90 USD.

Firma wprowadziła w zeszłym roku inne ciekawe rozwiązanie 802.11n - punkt dostępowy TEW-637AP przeznaczony dla domu i małych firm (patrz tutaj). Urządzenie należy podłączyć do pracującego w sieci routera, uzyskując w ten sposób możliwość szybkiego, bezprzewodowego komunikowania się z siecią komputerową.