Kieszonkowy system FingerGear

Firma FingerGear wprowadziła na rynek pierwszą (jak twierdzą jej przedstawiciele) przenośną pamięć flash typu pendrive, wyposażoną w czytnik linii papilarnych, wyświetlacz LCD oraz możliwość uruchomienia z niej systemu operacyjnego. Bio Computer-On-a-Stick jest sprzedawany z preinstalowanym systemem operacyjnym opartym na Linuksie oraz pakietem aplikacji użytkowych.

Urządzenie wyposażone jest w system operacyjny oparty na Linuksie.

Urządzenie wyposażone jest w system operacyjny oparty na Linuksie.

Urządzenie pozwala więc użytkownikowi na łatwe uruchomienie na każdym komputerze z portem USB własnego systemu operacyjnego - ze spersonalizowanym klientem pocztowym, przeglądarką WWW, pakietem aplikacji biurowych itp. (w zestawie aplikacji dostarczanych wraz z Bio Computer-On-a-Stick znalazł się m.in. Firefox, komunikator Gaim, aplikacja do tworzenia o odczytywania plików PDF oraz pakiet OpenOffice).

Dostęp do systemu uzyskiwany jest po dokonaniu autoryzacji odcisków palców - odbywa się to poprzez wbudowany w pendrive czytnik linii papilarnych (producent przewidział możliwość utworzenia sześciu kont użytkowników, w tym jednego o uprawnieniach administratora).

Bio Computer-On-a-Stick

Bio Computer-On-a-Stick

Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach różniących się objętością pamięci. Do wyboru mam wersje 256 MB, 512 MB, 1 GB, 2 GB, 4 GB oraz 8 GB (aczkolwiek dwie ostatnie dostępne są jedynie na specjalne zamówienie). Ceny zaczynają się od 150 USD.

Więcej informacji: FingerGear.


Zobacz również