Kieszonkowy telewizor

Firma RCA poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży urządzenia o nazwie Lyra RD2780 - czyli połączenia przenośnego telewizora, magnetowidu oraz odtwarzacza audio. Jego zaletami są niewielkie rozmiary (jest wielkości handhelda) oraz kolorowy wyświetlacz o przekątnej 3,5".

Lyra RD2780 wyposażony jest w twardy dysk o pojemności 20 GB, tuner telewizyjny oraz oprogramowanie, umożliwiające oglądanie programu telewizyjnego, nagrywanie go na dysk, a także odtwarzanie większości plików multimedialnych (w tym m.in. mp3, mp3pro oraz Windows Media Audio). Urządzenie może również pełnić funkcję cyfrowego albumu fotograficznego, potrafi bowiem wyświetlać pliki graficzne.

Kieszonkowy telewizor

Lyra RD2780

Przedstawiciele firmy RCA zapewniają, że dysk o pojemności 20 GB może pomieścić nawet do 80 godzin filmu (nagrania można oglądać zarówno na wbudowanym wyświetlaczu, jak i ekranie telewizora - urządzenie podłącza się do telewizora za pośrednictwem złącza kompozytowego). Dysk ów może również służyć do przenoszenia lub magazynowania danych - po podłączeniu do komputera (za pośrednictwem złącza USB), Lyra RD2780 rozpoznawany jest przez system jako dodatkowy twardy dysk.

Urządzenie można kupić m.in. w sklepie internetowymhttp://Amazon.com - po uwzględnieniu oferowanego tam rabatu zapłacić za nie trzeba 399 USD.

Aktualizacja

Wydaje się, że Amazon.com pospieszył się z ogłoszeniem dostępności tego urządzenia - przedstawiciele RCA Thomson zdementowali informację o wprowadzeniu

Lyra RD2780 do sprzedaży. Według nich, urządzenie będzie dostępne najwcześniej w październiku br.