Kieszonkowy telewizor internetowy

Koreańska firma Minivian zaprezentowała nietypowy, przenośny odtwarzacz plików multimedialnych. iUbi PMP2020 spośród setek podobnych urządzeń wyróżnia się tym, że może służyć nie tylko do odtwarzania muzyki i filmów, ale również do surfowania po Internecie.

Odtwarzacz multimedialny iUbi PMP2020

Odtwarzacz multimedialny iUbi PMP2020

Urządzenie może komunikować się z Internetem dzięki wbudowaniu do iUbi złącza, umożliwiającego podłączenie zewnętrznej bezprzewodowej karty sieciowej. Odtwarzacz jest też wyposażony w stosunkowo duży (3,5"), kolorowy wyświetlacz LCD oraz wbudowany twardy dysk o pojemności 20 GB. Wbudowany tuner umożliwia oglądanie nie tylko klipów wideo, zgromadzonych na dysku, ale także programów telewizyjnych (które można zresztą nagrywać na dysk). Dzięki połączeniu z Internetem użytkownik może również przeglądać strony WWW i słuchać internetowego radia.

Urządzenie mierzy 128 x 26,7 x 29 mm i waży ok. 300 g. Wbudowana bateria zapewnia energię niezbędną do 3 do 5 godzin pracy (w zależności od tego, jakie pliki są odtwarzane). Na liście obsługiwanych formatów znajdziemy m.in. pliki MPEG 2, MPEG 4, Divx, Xvid, WMV, MP3, WMA oraz JPG.

Ceny urządzenia na razie nie podano.


Zobacz również