Kilka ciekawych sposobów na to, by uprzyjemnić sobie życie

Wysyłaj wiadomości, które niemal natychmiast ulegają samozniszczeniu. Bądź pewien, że Twój szef myśli że ciężko pracujesz gdy jest zupełnie inaczej. Chroń swój komputer przed złodziejami czyhającymi w miejscach publicznych. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych sztuczek na to, by przy użyciu stosunkowo niewielkiego wkładu pracy, znacznie uprzyjemnić sobie życie.

Jeśli masz kłopoty z szefem, który zarzuca Ci że nie siedzisz przed komputerem gdy powinieneś lub też boisz się o swój laptop pozostawiony w miejscu publicznym, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poniżej przedstawiamy kilka prostych trików na to by Twoje życie stało prostsze i lepsze.

Bądź zawsze na stanowisku pracy

Problem: Niektórzy pracodawcy używają tzw. klientów IM do tego by sprawdzać czy ich podopieczni robią w pracy to, co do nich należy. Nie chcą jednak wykorzystywać do tego kamer. Z pewnego punktu widzenia wydaje się to błędem.

Rozwiązanie: Stwórz swojego AIM bot'a przy użyciu strony RunABot. AIM bot to w pełni zautomatyzowany program stworzony do tego by imitować użytkownika korzystającego z komunikatora internetowego. Jeśli wszystko zostanie prawidłowo ustawione, komputer sam będzie prowadzić rozmowę pod nieobecność pracownika.

Efekt: By ustawić bot'a tak by mógł zastąpić użytkownika w sytuacji każdej rozmowy, potrzeba wiele godzin pracy. W tym czasie można skończyć naprawdę sporo prawdziwych projektów. Jednak przystosowanie programu jedynie do sytuacji prostych dialogów w miejscu pracy, zajmie jedynie kilka chwil.

Zabezpiecz swój komputer przed kradzieżą

Problem: Kradzieże laptopów w miejscach publicznych zdarzają się dosyć często. Co zrobić, by nie zabierać ze sobą komputera za każdym razem gdy wybieramy się do łazienki w bibliotece?

Rozwiązanie: Wystarczy założyć alarm. W tym celu można skorzystać z darmowej aplikacji Laptop Alarm. Podczas jej działania każde odłączenie zasilania od komputera, poruszenie myszką, czy próba wyłączenia komputera spowoduje uruchomienie sygnału dźwiękowego.

Efekt: Aplikacja powinna z łatwością wystraszyć niczego niepodejrzewającego złodzieja. Działa skutecznie, do momentu gdy użytkownik sam przez przypadek jej nie uruchomi.

Miej pewność, że Twoje maile są czytane

Problem: Bardzo często można usłyszeć od swoich współpracowników, że nie przeczytali bardzo ważnego maila, który został do nich wysłany. Jest to oczywiście możliwe. Jednak nigdy nie mamy pewności, że po prostu nas nie oszukują

Rozwiązanie: Należy wysyłać swoje maile poprzez stronę DidTheyReadIt. Umieszcza ona w każdym mailu mały obrazek. Gdy odbiorca wiadomości ją otwiera, obrazek wysyła informację zwrotną pokazującą czas przeczytania oraz to ile czasu użytkownik spędził na jej przeglądaniu.

Efekt: Dla chcących mieć pewność co się dzieje z ich wiadomościami jest to rozwiązanie niemal idealne. Jednakże problem pojawia się gdy klient poczty odbiorcy nie ściąga automatycznie wysyłanych obrazków. DidTheyReadIt jest wtedy bezużyteczny.

Jeszcze lepsza kontrola swoich dzieci

Problem: To co robią dzieci w domu pod nieobecność dorosłych zawsze pozostawało niezbadaną tajemnicą. Okazuje się jednak, że tak dłużej być nie musi.

Rozwiązanie: Wystarczy zainstalować darmową aplikację WebcamXP. Pozwoli ona, przy użyciu kamery internetowej uruchomionej w domu, obserwować co się dzieję w mieszkaniu z dowolnego komputera mającego dostęp Internetem. W tym przypadku dodatkowym atutem są kamery z wbudowanym czujnikiem ruchu. Dzięki nim użytkownik ma pełen wgląd w to co robią jego dzieci.

Efekt: Darmowa wersja programu obsługuje tylko jedną kamerę internetową. Pozostałymi minusami są spadek zaufania do własnych dzieci, zniszczone relacje z własną rodziną... Wymieniać można by jeszcze długo.

Wyznaj prawdę przy pomocy samoniszczącej się wiadomości

Problem: Każdy czasem ma zapędy by wysłać komuś wiadomość "od serca" (pełną niecenzuralnych sformułowań). Jednak minusem jest fakt, że kiedyś taki e-mail może zostać użyty przeciwko niemu.

Rozwiązanie: Wystarczy skorzystać ze strony DestructingMessage. Strona wymaga jedynie sprecyzowania czasu po jakim wiadomość zostanie zniszczona. Użytkownik musi jedynie ustawić zegar i wysłać wiadomość.

Efekt: Strona działa niemal niezawodnie. Jedynym minusem jest to, że odbiorca może być na tyle szybki że zdąży wcisnąć klawisz oznaczony na klawiaturze jako "Print Screen".

Chętnych do zapoznania się z większą liczbą sztuczek zapraszamy do oryginalnego tekstu artykułu zamieszonego na stronie PC World (tekst w wersji angielskiej).


Zobacz również