Kilka nowych faktów o Fallout 3

Przedstawiciele Bethesdy raczej niechętnie dzielą się informacjami o trzeciej części Fallouta. Ostatnio jednak Pete Hines zrobił wyjątek i zdradził nieco szczegółów dotyczących gry. Fanów postnuklearnego świata zapraszamy do dalszej części artykułu.

Pierwszą rzeczą o jakiej wspomniał przedstawiciel Bethesdy jest system podróżowania pomiędzy miastami. Ten różnić się będzie od tych zastosowanych w poprzednich częściach. Teraz szybkie przejście od jednej lokacji do drugiej możliwe będzie tylko wtedy, gdy już wcześniej przejdziemy daną trasę normalnie. Ma to swoje logiczne wytłumaczenie. Aby chodzić po pewnej drodze szybciej, najpierw musimy ją poznać.

Kilka nowych faktów o Fallout 3

Pewne zmiany zostaną naniesione również na system reputacji. Gracze nie będą musieli wybierać pomiędzy byciem "dobrym" lub "złym". Możliwe będzie zachowanie neutralności w wielu sytuacjach, co również zaowocuje wieloma pozytywami.

Zobacz również:

  • The Elder Scrolls 6 - plotki i fakty. Co wiemy o nowej grze Bethesdy [29.12.2021]
  • Dragon Age 4 – premiera, trailer, newsy. Sprawdź, co już wiemy [17.01.2022]

Znikną również "niewidzialni strażnicy moralności". Chodzi generalnie o sytuacje w której robimy coś, czego nikt nie jest w stanie zobaczyć. Takie zachowania nie będą miały bezpośredniego wpływu na naszą reputację. Jeżeli zabijemy człowieka w pustym domu a w okolicy 1 kilometra nie ma żadnego świadka, to nasza karma nie ulegnie zmianie. Trzeba przyznać, że doda to grze odrobinę przyjemnego realizmu.

To na razie na tyle jeśli chodzi o nowości ze świata Fallouta 3. Na więcej musimy jeszcze poczekać.