Kilka urządzeń z rodziny Sony Xperia nieoficjalnie wspiera Androida 4.4 KitKat

Na oficjalne wsparcie systemu Android w wersji 4.4 KitKat w przypadku obecnych już na rynku urządzeń z nakładkami producentów trzeba jeszcze trochę poczekać, ale każdego dnia udostępniane są kolejne nieoficjalne modyfikacje portujące najnowsze wydanie zielonego robota na smartfony i tablety dostępne w sprzedaży. Tym razem CyanogenMod 11 udostępniony został na urządzenia Sony Xperia.

Android 4.4 KitKat został zaprezentowany niemal miesiąc temu. Z początku dostępny był wyłącznie na najnowszy smartfon LG Nexus 5, ale w przeciągu ostatnich tygodni trafił na starsze urządzenia z linii Nexus oraz smartfony HTC One oraz Samsung Galaxy S4 w beznakładkowej wersji Google Edition.

Użytkownicy telefonów z nakładkami, w tym smartfonów i tabletów Sony Xperia, będą musieli jeszcze nieco na KitKata poczekać, najpewniej do początku przyszłego roku. Nie znaczy to, że nie mogą oni przetestować Androida 4.4 KitKat na swoich urządzeniach już teraz. Umożliwia to bowiem najnowsza wersja CyanogenMod 11, która oferuje możliwość instalacji modyfikacji na sprzętach Sony. Wśród wspieranych urządzeń znalazły się telefony Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia T, Xperia V oraz tablet Xperia Tablet Z.CyanogenMod to najpopularniejsza modyfikacja systemu Android. Twórcy tej wersji systemu biorą na siebie zadanie przystosowania najnowszych odsłon systemu mobilnego Google do pracy na urządzeniach, które takiego wsparcia oficjalnie nie mają. Oprócz tego twórcy modyfikacji CyanogenMod 11 dodają od siebie dużo dodatków i usprawnień, których próżno szukać w czystej wersji systemu pochodzącej z telefonu LG Nexus 5 lub tabletów Asus Nexus 7 oraz Samsung Nexus 10.

Trzeba tylko pamiętać o tym, że CyanogenMod 11 to ciągle wersja rozwojowa, która może zawierać błędy.


Zobacz również