Kilogramowy projektor Optomy

Veracomp wprowadził na rynek polski najnowszy projektor multimedialny marki Optoma - miniaturowy model EP729. Produkt waży jedynie 1 kg, a generuje obraz o rozdzielczości XGA i wysokiej jasności.

Optoma EP729 to jeden z najmniejszych i najlżeszych projektorów na świecie. Waga tylko 1 kg!

Optoma EP729 to jeden z najmniejszych i najlżeszych projektorów na świecie. Waga tylko 1 kg!

EP729, jak wszystkie projektory Optomy, wykonano w technologii DDR DLP firmy Texas Instruments. Przy wadze 1 kg i wymiarach kartki A5 jasność projektora wynosi 1600 lumenów, a kontrast 2200:1. Naturalna rozdzielczość urządzenia to XGA (1024 x 768 pikseli).

Najnowszy projektor Optoma posiada funkcję automatycznego wykrywania źródła i optymalnego dopasowania parametrów obrazu. Wyposażony został w pilot zdalnego sterowania z laserowym wskaźnikiem i pełnymi funkcjami myszy. Projektorem i komputerem można sterować przy pomocy jednego przycisku. Po prezentacji urządzenie potrzebuje jedynie 10 sekund, aby wentylatory schłodziły mechanizm. To jak na model DLP bardzo krótki czas chłodzenia. W standardzie dołączana jest torba na projektor.

W trybie ECO (zmniejszona jasność) żywotność lampy wynosi 4000 godzin. Projektor wyposażony jest w przejściówkę SCART RGB, która umożliwia wyświetlanie obrazu wideo z odtwarzacza DVD lub tunera telewizyjnego.

Projektor posiada kilka wstępnie skonfigurowanych trybów wyświetlania: PC (zapewnia najwyższą jasność), kino domowe (wysoki kontrast i wierne odwzorowanie kolorów), sRGB (standaryzacja barw). Dostępny jest również jeden definiowalny tryb użytkownika. Urządzenie wyposażono również w korekcję efektu Keystone'a oraz menu w języku polskim.

Wymiary projektora to: 200 x 62,5 x 150 mm.

Sugerowana cena detaliczna netto Optomy EP729 wynosi 5790 zł. Projektor objęty jest 36 miesięczną gwarancją w systemie door-to-door (gwarancja na lampę wynosi 3 miesiące).


Zobacz również