Kilowatowy zasilacz be quiet!

be quiet! zaprezentował na targach CeBIT zasilacz serii Dark Power PRO o mocy 1000W (1kW). Zasilacz został zaprojektowany do obsługi architektury AMD 4x4, Intel Core 2 Quadro oraz serwerów i stacji roboczych.

Najmłodszy i najmocniejszy produkt z serii Dark Power Pro wyposażono w 6 lini +12V, 5 złączy PCI-E (3x PCI-E 1.0 (6-pin) & 2x PCI-E 2.0 (6+2 pin)) i 12 złącz SATA dzięki, którym każdej najwydajniejszej maszynie nigdy nie zabraknie mocy. Dzięki opatentowanej technologii łożysk olejowych, wentylator w zasilaczu pracuje bardzo cicho nawet przy maksymalnym obciążeniu. Wszystkie zasilacze z serii Dark Power Pro pracują w standardzie ATX12V Ver. 2.2 i EPS12V Ver. 2.91 z złączem 8-pin 12V. Dzięki technologii ECASO wentylator w zasilaczu pracuje do 3 minut po wyłączeniu komputera by schłodzić komponenty do bezpiecznej temperatury, zabezpieczając je przed przegrzaniem i uszkodzeniem. Energia do zasilania ECASO jest pobierana z kondensatorów, dzięki czemu zasilacz po wyłączeniu nie pobiera ani jednego W energii z sieci elektrycznej. Zasilacze be quiet! mogą pracować z napięciem 100-240V.

Kilowatowy zasilacz  be quiet!

Na zdjęciu najmocniejszy do niedawna zasilacz serii Dark Power PRO o mocy 850W

be quiet! Dark Power Pro 1000W posiada 20 kabli zasilających z czego 18 może zostać odpiętych i schowanych jeśli nie są w tym momencie potrzebne. 6 oddzielnych linii 12V oferuje obciążenie do 20A na każdej linii, dając wystarczające stabilne napięcie do każdego urządzenia w komputerze.

Cena nowego produktu nie została na razie podana.