Kim Dotcom chce zastąpić Skype swoim komunikatorem

Kim Dotcom sprawił, że ekipy inżynierów Sony i Microsoftu mogły zacząć przywracać serwisy konsolowe do działania, teraz natomiast zapowiedział własny komunikator i obwieścił: "bye, bye Skype"

Komunikator ten ma nazywać się MegaChat, co nawiązuje oczywiście do prowadzonego obecnie przez Dotcoma serwisu hostingowego Mega. Ma on umożliwiać zaszyfrowane połączenia głosowe, tekstowe i wideo, które mają być wolne od podglądania/podsłuchiwania przez osoby postronne. Jako że będzie korzystał z infrastruktury Mega, za pomocą komunikatora da się również przesyłać pliki - i to z dużą prędkością. Na swoim twitterowym koncie Dotcom ostrzegł użytkowników Skype, że aplikacja ma zaimplementowane "tylne wejście" do komunikatora, przez co władze i agencje USA mają pełen wgląd w ich komunikację.

Kim Dotcom chce zastąpić Skype swoim komunikatorem

Kim Dotcom

Ostrzegł także przed ich dostępem do innych serwisów i usług, które mają swoje bazy w USA - jak Gmail czy iCloud. Co ciekawe, MegaChat istnieje już od dłuższego czasu - użyto go między innymi do przeprowadzenia kilku publicznych wideokonferencji z Edwardem Snowdenem i Julianem Assange. Teraz komunikator ma stać się dostępny dla wszystkich, jednak dokładnej daty jego premiery Dotcom nie podał.

Zobacz również:

  • Skype prezentuje swój nowy, odświeżony interfejs użytkownika
  • Najlepsze usługi przechowywania danych w chmurze - Ranking 2021