Kim jest Richard Ramirez? Nowy serial dokumentalny na Netflixie!

Na platformie Netflix pojawił się nowy mini-serial dokumentalny "Richard Ramirez: Polowanie na seryjnego mordercę". Kim był tytułowy bohater?

"Richard Ramirez: Polowanie na seryjnego mordercę" to miniserial składający się z czterech 48 minutowych odcinków. Nowa produkcja dostępna na platformie Netflix opowiada o dwóch detektywach, którzy próbują dopaść tytułowego zabójcę. Serial oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, więc przed seansem warto zapoznać się z historią Richarda Ramireza znanego jako Nocny Prześladowca (Night Stalker).

richard ramirez

Richard Ramirez urodził się w El Paso w Teksasie w 1960 roku. Miał czwórkę rodzeństwa, a sam urodził się jako ostatni. Jego ojciec nie był dla niego autorytetem, a za wzór do naśladowania obrał swojego starszego brata, Miguela. Nie był to najlepszy wybór biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna zabił swoją żonę w przypływie wściekłości. Nie bez znaczenia wydaje się tutaj informacja, że Ramirez był świadkiem tego wydarzenia.

Gdy jego brat przebywał w zamknięciu, Ramirez staczał się coraz bardziej. Według oficjalnych informacji eksperymentował wtedy z narkotykami, zapoznał się z satanizmem oraz został aresztowany za próbę gwałtu. Oskarżenie to zostało wycofane przez ofiarę, która odmówiła składania zeznań. W roku 1982 Ramirez przeniósł się do Kalifornii, gdzie w wieku 24 lat zaczął mordować.

richard ramirez

Szał morderstw trwał od czerwca 1984 roku do sierpnia 1985 i w tym czasie zostało mu udowodnione aż czternaście zabójstw. Poszukiwany przez ponad rok został złapany w sklepie spożywczym 31 sierpnia 1985 roku. Rozpoznali go obywatele, którzy zgłosili jego obecność organom policji.

Richard Ramirez został oskarżony o trzynaście morderstw, pięć usiłowań zabójstw, jedenaście napaści seksualnych oraz czternaście włamań. Jego ofiary miały od ośmiu do osiemdziesięciu trzech lat. Mężczyzna dostał 19 wyroków śmierci i skazano go na śmierć w komorze gazowej w 1989 roku. Dodatkowo w 2009 roku udowodniono mu czternaste morderstwo za pomocą testu DNA.

Finalnie Richard Ramirez zmarł w czerwcu 2013 roku w wieku 53 lat z powodu powikłań związanymi z rakiem krwi. Przez ponad 23 lata przebywał w celi śmierci. Co ciekawe, w chwili zgonu był zaręczony z 23-letnią pisarką Christine Lee, a w czasie przebywania w areszcie zdążył wziąć ślub oraz się rozwieźć.

Serial jest dostępny do obejrzenia na platformie Netflix.

Zobacz również: Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa