Kimberly-Clark liderem zrównoważonego rozwoju po raz trzeci z rzędu

Już po raz trzeci z rzędu firma Kimberly-Clark została uznana za lidera zrównoważonego rozwoju w sektorze artykułów higienicznych i kosmetycznych w rankingu 2008 Dow Jones Sustainability World Index. Tym razem koncern uzyskał maksymalne oceny za sposób informowania o produktach i ochronę środowiska.

W klasyfikacji firm produkujących artykuły higieniczne i kosmetyczne (ang. personal products), Kimberly-Clark wyprzedził 13 konkurentów. Światowy lider w produkcji papierowych artykułów higienicznych otrzymał maksymalne noty za informowanie o produktach i osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska. Ponadto, firma otrzymała wyższe oceny niż konkurenci z branży w kategoriach: zarządzanie ryzykiem i sytuacjami kryzysowymi, zarządzanie relacjami z klientem, działanie produktów, standardy współpracy z dostawcami, strategia rozwoju na rynkach rozwijających się, polityka wobec pracowników oraz filantropia i odpowiedzialność społeczna.

W rankingu DJSI World uwzględniane są firmy z całego świata. Główne kryteria oceny to wyniki finansowe, troska o otoczenie i pracowników oraz ochrona środowiska. Tylko 10% z 2500 największych firm kwalifikuje się do rankingu. Obok klasyfikacji ogólnej, Dow Jones Sustainability


Zobacz również