Kina nie ruszą od 6 czerwca - ale dotyczy to tylko największych sieci

Helios, Cinema City, Multikino - na razie nie odwiedzisz tych kin, możesz za to skorzystać z oferty mniejszych. Od szóstego czerwca czeka nas "odmrażanie" restrykcji.

Kwarantanna spowodowana koronawirusem zaczyna się powoli kończyć. W czerwcu "odmrożenie" czeka wiele aspektów życia publicznego, o czym poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji. Towarzyszący mu wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński zapowiedział, że od 6 czerwca będzie można otworzyć kina. Jest to jednak decyzja dowolna, która zależy od właścicieli tych placówek. Pojawią się jednak dwa wymogi. Pierwszy - można będzie przyjąć tylko 50% widzów. Drugi - wszyscy muszą nosić maseczki. Wiemy, że tego dnia ruszy m.in. warszawskie kino Muranów oraz wiele kin niewchodzących w skład dużych sieci multipleksów, np. wrocławskie Nowe Horyzonty. Właściciele obu wymienionych placówek są pozytywnie zaskoczeni - spodziewali się ograniczenia do 20-30% dostępnych miejsc.

Kina nie ruszą od 6 czerwca - ale dotyczy to tylko największych sieci

Multikino zapowiada ruszenie w dalszym terminie. Jak powiedział RFM prezes zarządu Multikino S.A., Paweł Świst, w toaletach kin tej sieci pojawią się stacje do dezynfekcji rąk, a przed kasami będą wyznaczone miejsca odstępów pomiędzy ludźmi. Sieć kin Helios jak na razie nie będzie działać - podobnie jak Cinema City, potrzebuje czasu na przygotowania sanitarne i wytyczne z tym związane. Ale jest jeszcze inna sprawa - z powodu pandemii Covid-19 przesunięte lub odwołane zostały premiery nowych filmów, a sieci stawiają głównie na nie.

Źródło: RFM24.plGrafiki: Krists Luhaers / Unsplash, Kilyan Sockalingum /Unsplash