Kina zakłócą komórki?

Właściciele amerykańskich kin zamierzają starać się o zgodę na wykorzystywanie w swoich obiektach urządzeń, których zadaniem będzie uniemożliwienie widzom korzystania z telefonów komórkowych w czasie seansów. Zdaniem przedstawicieli branży kinowej, niesforni posiadacze "komórek" skutecznie utrudniają innym widzom komfortowe oglądanie filmów.

"Nie wiem, czemu niektórzy widzowie nie mogą powstrzymać się od prowadzenie konwersacji telefonicznych w połowie filmu - ale chcemy uporać się z tym problemem" - zapowiedział podczas odbywającej się w Los Angeles konferencji ShoWest John Fithian, szef amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Właścicieli Kin (NATO - National Association of Theater Owners).

Fithian zapowiedział, że NATO zwróci się w tej sprawie do Federalnej Komisji Komunikacji (FCC) - organizacja będzie się od niej domagała cofnięcia zakazu korzystania z urządzeń zakłócających sygnał telefonii komórkowej. Nie wiadomo na razie, na ile jest realne - do tej pory FCC konsekwentnie zakazywała korzystania z systemów zakłócających "komórki".