Kindle Fire - jeszcze nie było premiery, a już kupują go tysiące ludzi...

7-calowy tablet Kindle Fire stał się hitem sprzedażowym, zanim jeszcze trafił na rynek. Tablet Amazonu trafi do sklepów dopiero w połowie listopada, ale ludzie już teraz masowo składają zamówienia.

Amazon Kindle Fire

Dopiero co przewidywałem, że e-czytnik Kindle Touch stanie się hitem sprzedażowym, a tymczasem ostatnio zaprezentowany tablet Amazon Kindle Fire hitem już się stał. Ze źródeł “bliskich Amazonowi" wynika, że amerykańska firma każdego dnia sprzedaje od 20 do 25 tys. tabletów Kindle Fire w ramach zamówień przedpremierowych. A to oznacza, że Amazon sprzedał już dużo ponad 250 tys. tabletów.

Kindle Fire - pierwsza przyczyna sukcesu przed premierą

Najbardziej w tablecie Amazonu uwiodła użytkowników cena. Tylko 199 USD. Do tej pory żaden tablet nie debiutował w tak niskiej kwocie. Amazon skupił się na prostocie i nastawił swój tablet na konsumpcję multimedialnych treści z internetowego sklepu Amazon.

Zobacz również:

  • Amazon.pl - najlepsze promocje/oferty/wyprzedaże [26.01.2022]
  • Netflix - pytania i odpowiedzi dotyczące 2 sezonu serialu "Arcane"

Kindle Fire - druga przyczyna sukcesu przed premierą

Ale tak wielki sukces sprzedażowy ma jeszcze inną ważniejsza przyczynę - zaufanie czytelników, którzy są zadowoleni z e-czytników Kindle, które w ostatnich latach były bestsellerem Amazonu.

I sam muszę to przyznać - e-czytniki Kindle z cyfrowym papierem to znakomite produkty. Tablet Kindle Fire będzie pewnie równie dobry.