Kindle Fire zmniejszył sprzedaż iPadów

Co prawda Apple ustanowiło nowy rekord w czwartym kwartale 2011 roku sprzedają 13 milionów egzemplarzy iPadów, ale analitycy uważają, że gdyby nie pojawienie się Kindle'a Fire, to wynik ten mógłby być znacznie wyższy. Tylko w grudniu tablet firmy Amazon sprzedał się w 4 milionach egzemplarzy.

Kindle Fire
Analityk Tavis McCourt z firmy Morgan Keegan szacował, że w czwartym kwartale sprzeda się 16 milionów iPadów - czytamy w serwisie Forbes.com. Obecnie ocenia on jednak, że użytkownicy nabyli tylko 13 milionów egzemplarzy tego urządzenia. To więcej niż w rekordowym trzecim kwartale 2011 roku, ale McCourt uważa, że mogło być znacznie lepiej. Wyniki tabletu Apple zostały pogorszone przez Kindle'a Fire.

Tablet firmy Amazon kosztuje 199 dolarów, a iPad w najtańszej wersji 499 dolarów. McCourt twierdzi, że obecność Kindle'a Fire na rynku znacznie zmniejszyła ilość iPadów sprzedanych w okresie świątecznym - być może nawet o milion lub 2 miliony egzemplarzy. Spodziewa się on jednak, że w roku 2012 Apple będzie radziło sobie bardzo dobrze.

Zobacz również:

  • 10 dolarów od Amazona za twoje odciski palców
  • Masz Kindle z modemem? Stracisz dostęp do Internetu!

McCourt donosi również, że w czwartym kwartale 2011 roku ilość sprzedanych iPhone'ów wyniosła 29 milionów, czyli o 2 miliony więcej niż wskazywały wcześniejsze przewidywania analityków. iPhone jest odpowiedzialny za 47,5 proc. przychodów Apple w tym okresie, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do 39,1 proc. w tym samym okresie roku 2010.