Kindle Paperwhite 3G

Kindle Paperwhite 3G to najbardziej zaawansowany czytnik i najlepsza konstrukcja z obecnie dostępnych na rynku.  Wersja 3G dodatkowo dozbrojona jest w modem 3G, który pozwala na pobieranie książek z prawie dowolnego miejsca z zasięgiem sieci komórkowej. To co jednak najbardziej wyróżnia ten od czytnik od popularnego Kindle 5 to inna konstrukcja ekranu, który został dozbrojony w warstwę dotykową i dodatkowe podświetlenie ekranu. Dlatego Paperwhite pozbawiony jest przycisków do nawigacji po menu czy wybierania opcji, które zastąpiono dotykowym ekranem.

Najmocniejszą stroną tego urządzenia jest ekran (6 cali 1024×758 pikseli), który oferuje świetny kontrast i posiada 62% więcej pikseli od poprzednich modeli Kindle. W przypadku tego czytnika dotyk pozycjonowany jest podobnie jak w tabletach a nie z wykorzystaniem wbudowanych diod w ramkę ekranu (pozycjonowanie w podczerwieni) jak w przypadku większości czytników wyposażonych w dotykowe ekrany.

W efekcie działa on precyzyjniej i szybciej od czytników pozycjonowanych w podczerwieni.  Dzieki dotykowemu ekranowi Kindle Paperwhite 3G pozwala  również na szybkie powiększanie fragmentów tekstu poprzez wykonanie gestu rozsuwania dwóch palców, czy też przewracania kartek poprzez przesuwanie palcem w bok ekranu. Dodatkowo wyposażony jest w równomierne podświetlenie całej powierzchni ekranu. Można więc czytać książki również w nocy bez konieczności włączania dodatkowego światła.

Zobacz również:

  • Masz Kindle z modemem? Stracisz dostęp do Internetu!
  • Duża aktualizacja czytników Kindle! Nowy interfejs w drodze
  • Amazon Kindle - wszystkie modele, sprawdź który jest najlepszy [2021]

Podświetlany ekran, to z jednej strony to zaleta, bo pozwala czytać książki w nocy bez konieczności włączania światła, ale niestety jest mały problem, bo nie da się go całkowicie wyłączyć. Co najwyżej można je zminimalizować. Nie jest to optymalne rozwiązanie, bo nie zawsze podświetlenie ekranu jest konieczne a gdy zależy nam na jak najdłuższym czasie pracy czytnika na baterii to jest wręcz zbędne.

Wyświetlany tekst jest kontrastowy, i wygląda jak papier kredowy. Można też zauważyć, że ekran ma bardziej gładką powierzchnię a nie lekko chropowatą jak  przypadku Kindle Classic.