Kindle Paperwhite otrzymuje małą aktualizację oprogramowania

W zeszłym tygodniu firma Amazon wprowadziła do sprzedaży nowy model swojego flagowego czytnika Kindle Paperwhite. Nie znaczy to, że użytkownicy starszej wersji zostaną pominięci. Otrzymali oni bowiem nową aktualizację oprogramowania.

Amazon regularnie aktualizuje oprogramowanie swoich czytników Kindle. Posiadacze pierwszej generacji czytnika Paperwhite otrzymali kolejne uaktualnienie oznaczone numerem 5.3.8. Aktualizacja wprowadza trzy nowości, które dotyczą pracy nad tekstem. Widać więc, że na wprowadzenie nowych funkcji z drugiej wersji czytnika Kindle Paperwhite trzeba jeszcze trochę poczekać.

Pierwszą z nowych funkcji dla zeszłorocznego Kindle Paperwhite jest możliwość prostego sprawdzenia zaznaczonego słowa w innym słowniku niż domyślny. Drugą jest zaś możliwość przejścia do alternatywnej definicji w wybranym słowniku, jeśli posiada on ich więcej niż jedną. Ostatnią jest podkreślanie wyszukiwanych wcześniej słów w wynikach wyszukiwania lub bezpośrednio w treści wybranej książki.

Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite

Aktualizacja Kindle odbywa się automatycznie. Czytnik po podłączeniu do sieci Wi-Fi sam ściągnie i zainstaluje łatkę, ale zwykle trwa to nieco czasu. Aby przyspieszyć proces należy pobrać plik z aktualizacją ze strony Amazonu i wgrać go do pamięci urządzenia. Kolejnym krokiem jest odłączenie urządzenia od komputera, udanie się do menu ustawień czytnika i wybranie opcji Update Your Kindle.