Kindle Touch - Amazon stawia na ekran dotykowy

Amazon zaprezentował swój pierwszy tablet Kindle Fire. Nie jest to jednak jedyna nowość w asortymencie firmy. Pokazano też zupełnie nowy czytnik Kindle Touch. Oferuje on wyświetlacz wykonany w technologi elektronicznego papieru, który obsługuje się za pomocą dotyku. Touch, podobnie jak Fire, nie posiada przycisków fizycznych.

Amazon Kindle Touch
O czytniku Kindle Touch pisaliśmy już przy okazji premiery tabletu Kidnle Fire, ale zasługuje on na to, by przyjrzeć mu się nieco bliżej. Urządzenie w wersji z reklamami będzie kosztowało jedynie 99 dolarów. Model bez reklam wyceniono na 139 dolarów. Wersja z łącznością 3G ma kosztować odpowiednio 149 lub 189 dolarów.

Sprzedaż Kindle'a Touch rozpocznie się 21 listopada i może się on okazać przebojem podczas świątecznych zakupów. Przemawia za nim niska cena i bardziej intuicyjna obsługa, którą zapewnia ekran dotykowy. Touch ma też zapewniać 2 miesiące pracy na jednym ładowaniu baterii oraz 4 GB pamięci dyskowej, co pozwoli na przechowywanie około 3 000 e-booków.

Zobacz również:

  • Amazon.pl - najlepsze promocje/oferty/wyprzedaże na święta [7.12.2021]
  • Zobacz najlepsze promocje na iPhone! [Aktualizacja 07.12.2021]

Rywalem nowego czytnika będzie jego starszy brat z klawiaturą fizyczną. Cena tego Kindle'a wynosi 99 dolarów w wersji z reklamami i 139 dolarów bez reklam (wersja z 3G - 139 i 189 dolarów). Oprócz tego, wprowadzono również nowego Kindla bez ekranu dotykowego i klawiatury, którego obsługuje się za pomocą specjalnego kontrolera. Jego cena wynosi 79 lub 109 dolarów w zależności od wersji. Należy tu dodać, że w Polsce dostępne są tylko czytniki Amazon w wersjach bez reklam.

Innymi konkurentami nowego czytnika Amazon będą m.in. Nook, Nook Color (być może następnej generacji) oraz czytniki Kobo i Sony. Analitycy z firmy Gartner przewidują, że również one doczekają się obniżek cenowych przed grudniowymi świętami.