Kindle Touch - tani i dotykowy czytnik Amazonu będzie hitem?

Ostatnio Amazon poza swoim pierwszym tabletem Kindle Fire pokazał też odświeżone e-czytniki Kindle w technologii cyfrowego papieru. Nowy Kindle Touch ma to, czego brakowało nam do pełnego szczęścia w starych Kindle z klawiaturą - obsługę za pomocą dotyku. A do tego kosztuje tylko 99 dolarów.

Kindle Touch

Amazon to nie tylko tablet

W poprzednim tygodniu emocjonowaliśmy się premierą pierwszego tabletu PC firmy Amazon Kindle Fire. Premiera tabletu Amazonu była na tyle wielkim wydarzeniem, że przyćmiła debiut innych ważnych urządzeń Amazonu. Tymczasem w cieniu (niezasłużenie) znalazły się nowe, zapowiedziane w tym samym czasie e-czytniki Kindle z cyfrowym papierem zamiast wyświetlacza LCD.

E-czytnik Kindle w trzech odsłonach

Przypomnijmy, że Amazon zamierza wprowadzić 3 nowe e-czytniki - Kindle za 79 USD, Kindle Touch za 99 USD oraz Kindle Touch 3G za 149 USD. Żaden z tych modeli nie ma fizycznej klawiatury, tak jak poprzednie generacje Kindle.

Zobacz również:

  • Kindle w Biedronce? Jeff Bezos złapałby się za głowę - taniej nie kupisz go nigdzie
  • Amazon wyprzedaje elektronarzędzia BOSCH!
Kindle Touch - tani i dotykowy czytnik Amazonu będzie hitem?

Kindle - 3 nowe modele

Kindle Touch - dlaczego ten model stanie się hitem?

Który z nich prezentuje się najlepiej? Największe szanse na hit sprzedażowy ma Kindle Touch. Dlaczego? Kindle Touch powinien sprzedawać się najlepiej z kilka powodów. Po pierwsze cena - 99 USD to naprawdę tanio - trochę ponad 300 zł. Co prawda najtańszy z nowych modeli Kindle kosztuje 79 USD, ale raczej nie będzie sprzedawał się tak dobrze. Dlaczego? Ponieważ w przeciwieństwie do Kindle Touch nie ma ekranu dotykowego. Wygoda używania za pomocą dotyku jest niepodważalna. Touch jest trochę cięższy, ale minimalnie. Trudno to zauważyć. Inne zalety Kindle Touch za 99 USD - bateria działająca przez 2 miesiące bez ładowania (czyli dwa razy tyle niż najtańszy model Kindle), 4GB pamięci (w Kindle Touch zmieści się aż 3 tys. e-książek - tańszy model ma jedynie 2 GB co pozwoli na przechowywanie jedynie 1400 e-booków).

Kindle Touch - tani i dotykowy czytnik Amazonu będzie hitem?

Amazon Kindle Touch

Kindle 3G - za drogi na czytnik, za słaby na tablet

Z kolei najdroższy z nowej trójcy e-czytników Amazonu - Kindle 3G kosztuje aż 149 USD, a to już niebezpiecznie blisko pułapu cenowego tabletu Kindle Fire. Kindle 3G nie nadaje się do czytania e-książek za taką cenę, bo niewiele drożej dostaniemy tablet, który ma o wiele większe możliwości (filmy, aplikacje, gry, kolorowy wyświetlacz).

Kiedy będziemy mogli kupić nowe Kindle?

Wszystkie nowe Kindle pojawią się na rynku 21 listopada. Warto też pamiętać, ze wciąż możemy kupić stary, dobry Kindle z klawiaturą, który został przeceniony na 79 dolarów.

Kindle Touch to najlepszy wybór

Jeżeli miałbym wybierać z nowej oferty Amazonu, wybrałbym Kindle Touch - niska cena, obsługa za pomocą dotyku i cyfrowy papier. A poza tym... warto jeszcze zerknąć na "stary" Kindle z klawiaturą.