Kindle Unlimited oficjalnie. Amazon będzie oferował ebooki i audiobooki w abonamencie

Kindle Unlimited to nowa usługa Amazonu. Użytkownicy serwisu będą mogli w ramach miesięcznego abonamentu pobierać na swoje urządzenia ebooki z bazy 600 tysięcy tytułów. Oprócz tego do oferty dołączone zostaną audiobooki, a wszystko to za niecałe 10 dolarów miesięcznie.

Grafika promocyjna zapowiadająca usługę Kindle Unlimited przedostała się do sieci w środę, a dzisiaj Amazon oficjalnie zapowiedział start nowej usługi abonamentowej. Zgodnie z oczekiwaniami, użytkownicy w ramach miesięcznej opłaty w wysokości 9,99 dolara będą mogli do woli czytać objęte programem ebooki. Baza jest ogromna i zawiera 600 tysięcy ksiażek. Oprócz tego ten sam abonament pozwoli na przesłuchanie 2 tysięcy audiobooków.

Kindle Unlimited oficjalnie. Amazon będzie oferował ebooki i audiobooki w abonamencie

Niestety, tak jak przewidywano, dostępność usługi Kindle Unlimited ogranicza się wyłącznie do Stanów Zjednoczonych i nie mogą z niej skorzystać użytkownicy z Polski. Możliwe, że w przyszłości ograniczenia regionalne zostaną zniesione, ale z perspektywy mieszkańców naszego kraju Kindle Unlimited i tak pozostanie w dużej mierze ciekawostką.

Zobacz również:

  • Amazon: najlepsze promocje na urządzenia i akcesoria - aktualna oferta [15.09.2021]
  • Dying Light 2 otrzymało znakomity audiobook - "Rosemary"
  • Duża aktualizacja czytników Kindle! Nowy interfejs w drodze

Ebooki w Amazonie to głównie literatura anglojęzyczna, a sklep nie jest oficjalnie dostępny w naszym kraju. Z tego powodu nie ma tam polskich tytułów. Użytkownicy z Polski mogą za to skorzystać z funkcjonującej od półtora roku usługi Legimi Czytaj Bez Limitu, która działa na podobnej zasadzie, co Kindle Unlimited od Amazonu. W ofercie jest 5 tysięcy polskojęzycznych tytułów. Aplikacja kliencka dostępna jest na tablety, smartfony i wybrane czytniki Onyx Boox.