Kinect 2.0 będzie czytał z naszych dłoni. Zobaczcie to na filmie

Microsoft udostępnił film, na którym prezentuje nowe możliwości kolejnej wersji technologii Kinect.

Kinect to świetne rozwiązanie, które już dawno wyszło poza rozrywkowe ramy stanowiąc np. tani zamiennik drogich sensorów laserowych. Dzięki zamieszczonemu przez zespół Microsoft Research filmowi na YouTube możemy poznać jedną z nowych funkcji, jakie zaoferuje użytkownikom kolejna odsłona technologii śledzenia ruchu Microsoftu, czyli Kinect 2.0.

Prezentację przeprowadził Cem Keskin, który skorzystał z kontrolera Kinect 2.0, komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows 8 oraz dużego ekranu. Dzięki temu zestawowi zaprezentował on nową funkcjonalność kontrolera pozwalającą na rozpoznawanie, czy mamy zamknięte w pięść, czy też otwarte dłonie. Urządzenie śledząc je jest zdolne do interpretowania różnych gestów, pozwalając nam np. na powiększanie obrazu, jego obracanie, czy nawet obsługę programów. Zresztą sami możecie się o tym przekonać oglądając wspomniany film:

Chociaż obecnie nic nie zostało potwierdzone, bardzo prawdopodobne jest, że nowy Kinect będzie wspieramy przez następną generację Xbox'a, która powinna zostać udostępniona jeszcze w tym roku.