Kinect SDK dla wszystkich!

Deweloperzy mogą teraz skorzystać z możliwości jakie daje Kinect dzięki wydanemu przez Microsoft zestawowi narzędzi SDK dla Windows. Udostępniono na razie wersję beta na licencji niekomercyjnej. Powinno zaowocować to wieloma ciekawymi i darmowymi projektami, a w tym również darmowymi gram niezależnych producentów.

Microsoft zachęca naukowców i entuzjastów programowania do eksperymentowania z kontrolerem Kinect. Firma oddała wersję beta zestawu narzędzi dla deweloperów (SDK) do darmowego pobierania i użytkowania. Oprogramowanie jest kompatybilne z Windows 7 i zawiera sterowniki oraz interfejs programowania aplikacji. Pozwala to skorzystać z możliwości Kinecta twórcom aplikacji w C++, C Sharp i Visual Basic.

Co to oznacza dla graczy? Więcej osób eksperymentujących z Kinectem przyśpieszy przesuwanie granic jego możliwości. Sterownik kontrolera dla Windows 7 doprowadzą natomiast do powstawanie niezależnych gier na PC kompatybilnych z Kinectem. Co ciekawsze z nich trafią też pewnie na Xboksa 360 za pośrednictwem Kinect Labs.

Zobacz również:

  • To już się stało! Oto pierwsze materiały wideo stworzone przez sztuczną inteligencję

SDK zostało wydane pod licencją niekomercyjną, co oznacza, że wszystkie projekty przygotowane przez osoby testujące możliwości Kinecta będą całkowicie darmowe. Licencja komercyjna pojawi się później, a po jakimś czasie powinny ukazać się także płatne, bardziej dopracowane gry. SDK można pobrać ze strony Microsoft Research.