Kinect na PC jak z Raportu Mniejszości

Kto pamięta Raport Mniejszości lub jest fanem Gwiezdnych Wojen, tego ucieszą nowe możliwości kontrolera Kinect. Dzięki zdolnym programistom urządzenie umożliwia przeglądanie stron internetowych czy poruszanie się w środowisku 3D - wystarczy użyć Mocy (i swoich rąk).

W sieci pojawiły się kolejne interesujące materiały wideo, w których zobaczymy co jeszcze można robić z Kinectem. Cztery młode osoby z MIT Media Lab Fluid Interfaces Group sprawiły, że kontroler "rozmawia" z Javascript. Dzięki temu, po podłączeniu go do peceta, Kinect pozwala przemieszczać się po stronach internetowych czy przeglądać otwarte zakładki, wykorzystując do tego gesty.

Tymczasem inna grupa zwana Evoluce, pokazała jeszcze ciekawszy pomysł. Podstawy są tu podobne, ale rozwiązanie bazujące na Multitouch Input Managemet daje większą swobodę i możliwości od pomysłu opisanego powyżej.

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami
  • Mozilla przeprasza użytkowników Firefoxa. Za co?

Wykorzystując Kinecta i peceta z Windows 7, użytkownik może tu poruszać się po trójwymiarowym środowisku czy manipulować obiektami widzianymi na ekranie monitora. Rozwiązanie wspiera funkcję multitouch nawet jeśli przed Kinectem stoi dwóch użytkowników. Wygląda to naprawdę interesująco, więc czekamy na kolejne oryginalne pomysły zdolnych twórców.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: