Kinect pomoże w transakcjach bankowych

Litewska firma Etronika zaprezentowała na targach CTIA aplikację, która pozwala przeprowadzać transakcje bankowe za pomocą gestów wykonywanych przed telewizorem. Aby to umożliwić wykorzystano kontroler ruchowy Kinect stworzony przez Microsoft dla konsoli Xbox 360.

Aplikacja bankowa Etroniki

Interfejs aplikacji posiada dwa rzędy ikon, które przesuwa się odpowiednimi ruchami rąk. W celu wybrania ikony należy złączyć przed sobą obie dłonie. Andrius Kusas z Etroniki zademonstrował, jak przy pomocy gestów można opłacić rachunek. Następnie wziął do reki telefon, którego wyobrażenie pojawiło się na ekranie i przez przesunięcie ręki w lewą stronę przesłał na niego kopię rachunku.

Etronika zajmuje się tworzeniem oprogramowania, które używane jest w serwisach bankowości online. Obecne dzieło firmy działające w oparciu o kontroler ruchowy Kincect jest jeszcze w fazie rozwoju i nie zostało sprzedane żadnemu bankowi - mówi Kusas.

Może tak być także dlatego, że Microsoft jeszcze nie zezwolił deweloperom na oferowanie komercyjnych produktów opartych na Kinekcie. Wersja beta zestawu narzędzi dla deweloperów (SDK) kontrolera ruchowego została wydana w czerwcu i pozwala hobbystom tworzyć aplikacje dla Windows 7.

Obecnie tworzone aplikacje nie mogą mieć zastosowania komercyjnego, ale Microsoft planuje wydać SDK do tworzenia aplikacji komercyjnych i wtedy możemy spodziewać się pojawienia sporej ilości produktów korzystających z możliwości Kinecta.