Kinect pozwala grać w World of Warcraft

Po podłączeniu go do peceta, kontroler Kinect pozwala bawić się grami przy wykorzystaniu ruchów naszego ciała. Jego możliwości zademonstrowano na przykładzie World of Warcraft, ale urządzenie może współpracować także z innymi tytułami.

Kinect pozwala grać w World of Warcraft

Zobacz także

Nową technologię pokazali pracownicy Instytutu Kreatywnych Technologii z Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Otrzymała ona nazwę FAAST. Ma ona pomagać osobom wymagającym rehabilitacji po przeżyciu zawału serca oraz nastolatkom mającym problemy z nadwagą.

FAAST (Flexible Action and Articulated Skeleton Toolkit) to tak zwany "middleware", którego zadaniem jest przypisywanie skonfigurowanych przez użytkownika skrótów klawiszowych czy poleceń do konkretnych ruchów ciała. Program rozpoznaje 23 punkty na naszym ciele i pozwala łączyć je z gestami czy poruszaniem się, by wywołać zdefiniowane wcześniej polecenie.

Jak pokazano w materiale filmowym, wystarcza to do grania w World of Warcraft. I choć tzw. "hardkorowi" wielbiciele elektronicznej rozrywki na pewno nie porzucą klawiatury i myszki dla Kinecta, to mniej wymagający gracze być może będą chcieli sprawdzić w akcji taką formę rozrywki. Czy to w grze sieciowej studia Blizzard, czy innej produkcji.