Kinect v2 - rusza przedsprzedaż, ale... nie dla graczy

Czujnik ruchu Kinect (jeśli jeszcze ktoś pamięta, zwany na początku Project Natal) nie okazał się przebojem, który zawojował świat. Czy jego następca ma na to szansę czy też podzieli los poprzednika?

Niedawno pojawiła się opcja zakupu konsoli Xbox One bez Kinecta, ale już 15 lipca będzie można kupić całkowicie nową wersję urządzenia. Jej koszt to 199 dolarów (ok. 600 złotych), a przedsprzedaż odbywa się na oficjalnej witrynie Microsoftu. Trzeba przyznać, że cena nie zachęca, tym bardziej, że oficjalny koszt Kinecta w Polsce nie został jeszcze podany. Jednak oferta kierowana jest nie dla graczy, ale deweloperów, którzy chcą tworzyć współpracujące z czujnikiem aplikacje na Windows.

Kinect v2 - rusza przedsprzedaż, ale... nie dla graczy

Jest jednak pewno "ale". Otóż Kinect v2 będzie dostarczany wspomnianym programistom... bez żadnych narzędzi, zaś aby je otrzymać, należy wykupić licencję na zestaw Kinect for Windows SDK 2.0, co wiąże się z kolejną opłatą. Wychodzi więc na to, że Microsoft ma czujnik i... nie za bardzo wie, co z nim zrobić, sprzedaje go więc deweloperom, aby stworzyli aplikacje, które z kolei mają zachęcić przeciętnego użytkownika do nabycia urządzenia. A ów będzie mógł nabyć Kinect v2 podobno w tym roku. O ile poczuje taką potrzebę.