Kinect w telewizorach i komputerach z Windows 8

Microsoft chce wprowadzić Kinect na komputer z Windows, a także prowadzi rozmowy na temat wprowadzenia tej technologii do telewizorów Sony i Visio.

Microsoft Kinect

Jakie plany ma koncern z Redmond? Microsoft wprowadzi Kinect do komputerów osobistych - system ten ma nazywać się Near Mode, ma działać w systemie Windows 8 i ma obsługiwać ruch na dystansie 40-50 cm (obecnie Kinect w Xboksie 360 działa na dystansie od 6 do 8 stóp).

Near Mode czyli Kinect w komputerze

Near Mode oznacza obsługę naszych komputerów za pomocą wirtualnych klawiatur, obsługi gestami oraz za pomocą rozpoznawania mimiki twarzy, a to oznacza komputery, które znaliśmy do tej pory tylko z obrazów SF. Microsoft opublikował już Kinect for Windows SDK dla programistów, co pozwoli im na wymyślenie i opracowanie nowych zastosowań dla technologii Microsoftu.

Zobacz również:

  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8
Kinect w telewizorach i komputerach z Windows 8

Microsoft Kinect

Kinect zamiast pilota w telewizorze

Co więcej, Microsoft prowadzi też rozmowy z Sony i Visio, żeby zintegrować Kinect z telewizorami tych firm. Telewizor z Kinectem miałby porozumiewać się z komputerem na Windows 8 i umożliwiać kontrolowanie telewizora za pomocą gestów.

Kinect ma wielką przyszłość?

Szykuje się rewolucja? To rozwiązanie to może być prawdziwa przyszłość Microsoft. Kinect to wśród wielu porażek Microsoftu jedno z dwóch (obok Windows 7) bardzo udanych rozwiązań koncernu z Redmond, które koncern z Redmond wprowadził w ostatniej dekadzie na rynek. w ostatniej dekadzie. Kinect tak naprawdę nie wykorzystuje swojego potencjału, bo gry na Xbox to tylko przedsmak. Są zastosowania, które mogą mieć o wiele bardziej rewolucyjny wpływ na nasz życie.

Kinect czy pilot - co wolicie mieć w swoim telewizorze? Ja stawiam Na Kinect.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: