Kinect wyprzedany, Playstation Move popularne głównie w Europie

Poznaliśmy pierwsze wyniki sprzedaży najnowszego kontrolera dla Playstation 3. O ile w Europie są one zadowalające, to w Ameryce Północnej Sony nie ma się czym pochwalić. Microsoft tymczasem zaskakuje liczbą zamówień złożonych na kontroler Kinect.

Oficjalne wyniki sprzedaż Playstation Move pojawiły się na łamach serwisu Bloomberg. Z jego redakcją rozmawiał przedstawiciel Sony Europe - Andrew House. Zdradził on, że na Starym Kontynencie udało się już sprzedać mniej więcej półtora miliona jednostek Playstation Move. Wyniki te wykraczają ponoć ponad optymistyczne prognozy firmy. Zamierza ona zwiększyć zarówno produkcję kontrolera jak i dostawy do europejskich sklepów.

Tymczasem w Ameryce Północnej firmie nie idzie już tak dobrze. Znany analityk branżowy, Michael Pachter oznajmił, iż z zebranych przez niego danych wynika, że Amerykanie nabyli zaledwie trzysta tysięcy urządzeń. W tej liczbie miałyby się również znaleźć tzw. "bundle packi" czyli zestawy składające się z konsoli Playstation 3 oraz nowego kontrolera.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [27.01.2023]
  • Windows 11: jak usprawnić wydajność w grach? [PORADA]

Tamtejszy oddział Sony nie ujawnił żadnych oficjalnych danych dotyczących sprzedaży. Nie można więc z całą stanowczością powiedzieć, że Move nie radzi sobie w Ameryce Północnej. Pachterowi zdarza się mylić, więc wielbiciele elektronicznej rozrywki muszą się uzbroić w cierpliwość i czekać na komunikaty japońskiej korporacji.

Świetne wyniki kontrolera Kinect

Dużo lepszymi informacjami może się pochwalić Microsoft. Okazuje się, że popyt na Kinecta jest większy niż się spodziewano. W wielu sklepach jeszcze przed premierą wykupione zostały wszystkie egzemplarze nowego kontrolera. Stało się tak m.in. w GAME obsługującym rynek brytyjski. Wszystkie egzemplarze Kinecta zostały tam wykupione w zeszłym tygodniu, dokładnie miesiąc przed oficjalną premierą urządzenia na tamtejszym rynku.

Do tego grona dołączył także Amazon. Na stronie sklepu zniknął przycisk kupna. Zamiast niego potencjalny klient może jedynie zapisać się na newsletter informujący o nowej dostawie kontrolerów. Podobnie dzieje się za oceanem. W Stanach dostępne są już prawie wyłącznie zestawy wraz z konsolą Xbox. Niemożliwe stało się kupienie samego kontrolera Kinect. Wszystko wskazuje więc na to, że spełnią się prognozy Microsoftu, wieszczące 3 miliony sprzedanych egzemplarzy jeszcze w tym roku.

Aktualizacja: 22 października 2010 13:53

Sony opublikowało dziś własne informacje dotyczące sprzedaży kontrolera Move. Okazuje się, że oficjalne dane nie wyglądają tak źle jak sugerowali wcześniej analitycy.

PlayStation Move sprzedał się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w liczbie miliona egzemplarzy. Po doliczeniu rynku Europejskiego daje to dwa i pół miliona sztuk. Przedstawiciele Sony przypominają także, że dane nie dotyczą rynku azjatyckiego, gdzie nie odbyła się jeszcze premiera Move.