Kinect z dwa razy większą rozdzielczością?

Osoby hakujące najnowszy kontroler Microsoftu, pokazały jaki kryje się w nim potencjał. Teraz przyszedł czas na specjalistów z amerykańskiej firmy, którzy ponoć zamierzają podwoić rozdzielczość z jaką pracują kamerki Kinecta.

Kinect będzie pracował z dwa razy większą rozdzielczością?

Zobacz także

Zdaniem redakcji serwisu Joystiq, specjaliści Microsoftu pracują nad aktualizacją oprogramowania Kinecta, która podwoiłaby maksymalną rozdzielczość z jaką pracują kamerki umieszczone w tym urządzeniu. Ta została "na sztywno" ustawiona na 320x240. Ma to umożliwiać komfortową pracę kilku urządzeniom podłączonym przez USB do konsoli Xbox 360. Według niepotwierdzonych informacji, w nadchodzących miesiącach pojawi się aktualizacja software’u Kinecta, która zwiększy tę rozdzielczość do 640x480, ale nadal pozwoli konsoli bez problemu współpracować z kilkoma zewnętrznymi urządzeniami czy akcesoriami.

Redakcja Joystiqa zaznacza jednak, że poprawienie rozdzielczości niekoniecznie będzie się od razu wiązało z większą czułością kontrolera. Po przeprowadzeniu tego zabiegu może on natomiast działać odrobinę wolniej.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Czy jednak nie warto tego zrobić kiedy ogląda się takie projekty jakie pokazali pracownicy Massachusetts Institute of Technology czy domorośli "hakerzy" Kinecta?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: