Kinect z grą dla miłośników tajskiego boksu

Najwięksi wielbiciele elektronicznej rozrywki powoli oswajali się z myślą, że przynajmniej pierwsza partia gier obsługujących Kinecta, przeznaczona będzie dla niedzielnych graczy. Ubisoft zapowiedział jednak produkcję, która powinna się spodobać "hardkorowcom".

Tytułem tym jest Fighters Uncaged, który zostanie wydany na zasadach wyłączności na konsoli Xbox 360. Gra nauczy nas wykonywać dwadzieścia różnych ciosów, którymi na co dzień popisują się osoby ćwiczące tajski boks. W ruch pójdą nasze pięści, łokcie, kolana, stopy, a nawet głowa. Oczywiście wszystkie ciosy będziemy wyprowadzać, stojąc przed telewizorem. Kinect wykryje to, co robimy, i przeniesie do świata gry. Autorzy Fighters Uncaged (AMA Studios) obiecują nawet, że najmocniejsze uderzenia i "finiszery" będziemy mogli aktywować za pomocą komend głosowych.

Wojownik, w którego się wcielimy przemierzać będzie fikcyjne miasto. Odwiedzimy w nim doki, mroczne alejki, opuszczone kościoły czy dachy porzuconych budynków. Na swej drodze spotkamy rzecz jasna mnóstwo przeciwników. Ich pokonywanie pozwoli nam odblokować nowe umiejętności i kombosy. W grze znajdzie się też tryb multiplayer, o którym deweloper nie powiedział jeszcze nic konkretnego.

Fighters Uncaged powinno trafić do sklepów w listopadzie tego roku. Mamy nadzieję, że satysfakcjonujące wyniki sprzedaży zachęcą kolejne studia do tworzenia podobnych gier.