King zawiesza "Roślinę"

Popularny autor horrorów zawiesza publikację swej sieciowej noweli "The Plant". Oficjalnym powodem jest brak czasu, potrzebnego Kingowi na realizację innych projektów.

Stephen King, autor tak znanych horrorów, jak "Lśnienie", "Carrie" czy "Christine", poinformował, że na czas nieokreślony zawiesza publikację swojej noweli "The Plant", która ukazywała się wyłącznie w sieci. W wiadomości, opublikowanej na jego oficjalnej stronie, autor stwierdził, że choć próba publikacji internetowej została uwieńczona powodzeniem, jest zmuszony "na jakiś czas" zrezygnować z kontynuowania pisania powieści. Zawiedzionych czytelników pociesza, że w ostatniej z opublikowanych części wiele wątków zostanie zakończonych. Pisze także, że pomysłowi, na jakim oparta jest nowela, nie zaszkodziło 19 lat oczekiwania na realizację. Spodziewa się więc, że rok lub dwa zawieszenia nie spowodują spadku zainteresowania tematem. Do chwili opublikowania tej wiadomości w sieci ukazało się pięć odcinków opowiadania, szósty ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu.

Według autora zdecydowana większość internautów płaciła za czytanie jego utworu - za każdy odcinek opłaty wnosiło 75-80% czytelników. "The Plant" jest drugą, podjętą przez Kinga, próbą publikowania tekstów wyłącznie w Internecie. Pierwszą było ukazanie się krótkiego opowiadania "Riding The Bullet", które autor napisał podczas pobytu w szpitalu.


Zobacz również