Kingston DataTraveler z USB 3.0 - szybki jak błyskawica

Znany producent różnego rodzaju pamięci komputerowych wypuścił na rynek pamięć flash w technologii USB 3.0. Nowy DataTraveler jest znacznie szybszy od tradycyjnych pendrive'ów nawet, gdy podłączony jest do gniazda USB 2.0.

Wersja 16 GB po połączeniu z komputerem przez gniazdo karty Freecom USB 3.0 w parę chwil poradziła sobie z przesłaniem pakietu plików o rozmiarze 600 MB. Proces został wykonany z prędkością 20 MB/s. Oczywiście zależy to także od wydajności komputera. Dlatego też, niektóre źródła podają nawet prędkość 60 MB/s.

Nie zmienia to jednak faktu, że jest on dużo szybszy do pamięci flash z USB 2.0. Przy tej samej konfiguracji sprzętu i tym samym pakiecie plików, nowy DataTraveler był 5 razy szybszy niż pendrive stosujący starą technologię przesyłu danych. Prędkość odczytu była tak duża, że trudno było ją określić. Niektóre źródła podają, że wynosi ona 80 MB/s.

Zobacz również:

  • Jaki dysk do PS5 wybrać? Doradzamy

Ciekawe, że DataTraveler USB 3.0 jest szybszy od tradycyjnego pendrive'a także po podłączeniu do gniazda USB 2.0. W takiej sytuacji okazał się mniej więcej trzykrotnie szybszy. Jeśli jednak chce się korzystać z jego pełnych możliwości, to należy wyposażyć się w komputer z wejściem USB 3.0 lub dokupić kartę z gniazdami tego typu.

Nową pamięć flash od Kingstona można nabyć w trzech wariantach. Wersja 16 GB kosztuje około 180 zł, 32 GB można nabyć za 325 zł, a wersję 64 GB w cenie około 540 zł. Minusem Data Travelera z z USB 3.0 jest brak sprzętowego szyfrowania danych, ale to można nadrobić przy pomocy odpowiedniego oprogramowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: