Kingston i Intel łączą siły na rynku SSD

Serwis Mobile Tech Today poinformował o porozumieniu pomiędzy czołowym światowym producentem i dystrybutorem pamięci przenośnych flash a Intelem, który w ubiegłym miesiącu rozpoczął walkę na rynku dysków SSD.

Kingston i Intel postanowiły połączyć siły i wspólnie walczyć o bardzo trudny rynek dysków SSD.

Porozumienie zakłada, że Kingston będzie testował, a następnie sprzedawał dyski SSD Intela do swoich partnerów biznesowych, m.in. Hewlett-Packard, Della oraz IBM. Nie wiadomo jeszcze czy firma będzie sprzedawać zarówno wersję serwerową jak i konsumencką SSD czy wyłącznie wersję serwerową. Rynek odbiorców prywatnych (komputery przenośne, małe firmy) nie jest jeszcze zbyt dobrze rozpoznany i nie ma pewności co do tego czy Kingston zdecyduje się podjąć tak duże ryzyko.

Kingston dość długo zwlekał z podjęcia tak ważnej decyzji. Firma znana jest z tego, że niechętnie rozszerza działalność poza swoje główne pole zainteresowania. Nowe dyski SSD okazały się jednak na tyle atrakcyjne, że szefostwo firmy uznało, iż warto zainteresować się tym tematem.

Intel wydaje się być dla Kingstona bardzo atrakcyjnym z biznesowego punktu widzenia partnerem. Pierwsze egzemplarze dysków SSD firmy, X18-M oraz X25-M, wypadły w testach znacznie lepiej niż konkurencyjne MK2035GS od Toshiby oraz NSSD-S25 128GB od Ridata. Widać więc, że firma traktuje rynek bardzo poważnie.

W sieci pojawiło się również wiele informacji na temat możliwej jeszcze poważniejszej współpracy Intela z Kingstonem. Bardzo prawdopodobne, że firmy już niedługo wyprodukują wspólnie zaprojektowany dysk SSD.


Zobacz również