Kingston: karty microSDHC o pojemności 16 GB

W ofercie firmy Kingston pojawiły się nowe modele kart pamięci flash microSDHC, przeznaczone do zastosowań w szerokiej gamie kompatybilnych urządzeń przenośnych. Dzięki premierowym, 16-gigabajtowym nośnikom, użytkownicy będą mogli znacznie rozszerzyć pamięć swoich telefonów komórkowych bądź odtwarzaczy multimedialnych.

Katalogowe oznaczenie nowego układu to SDC2/16GB. Karta zgodna jest ze specyfikacją SD 2.0, a po zastosowaniu stosownego adaptera - także z formatem SDHC. Dane zapisywane sa na niej w formacie FAT32.

Nośnik ten pomieści do 3 tys. utworów MP3 o przeciętnej objętości 4 MB, ok. 9 tys. zdjęć cyfrowych JPEG o objętości 5 MB oraz do 16 godzin materiału wideo (MPEG1, szybkość transmisji na poziomie 1,5 Mb/s).

Transfer danych odbywa się z szybkością 2 MB/s. Jak informuje producent, nośniki obsługiwane są przez urządzenia takich firm jak LG, Motorola, Nokia, RIM i SonyEricsson. Kingston apeluje do użytkowników o uwagę w trakcie dokonywania zakupów: karty microSDHC, mimo iż fizycznie podobne do nośników microSD, nie są wstecznie kompatybilne z urządzeniami i czytnikami microSD.

Sugerowana cena detaliczna karty wynosi 203,90 zł netto. Sprzęt objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.

Więcej informacji: Kingston