Kingston przygotował zestawy DDR o pojemności 24 GB

Firma Kingston Technology zademonstrowała komputer wyposażony w 24 GB pamięci RAM. Zestawy kości o tak dużej pojemności trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Demonstracja działania kości została przeprowadzona na komputerze wyposażonym w płytę główną Gigabyte GA-EX58-UD5 oraz procesor Core i7 920 i kartę grafiki Nvidii. W systemie uruchomiono dziewięć maszyn wirtualnych oraz grę Crisis. Użyto sześciu modułów DDR3 o pojemności 4 GB każdy. Pokaz można obejrzeć na zamieszczonym niżej filmie:

Użyte kości pamięci pracowały w trybie trójkanałowym z częstotliwością 1079 MHz, przy opóźnieniach 7-7-7-20. Nowe pamięci Kingstona zbudowane zostały w oparciu o chipy Samsunga o pojemności 4 Gb (8 układów w jednym module), które wykonane są w procesie technologicznym 50 nm.

Producent poinformował, że zestawy pamięci o pojemności 24 GB trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku (dokładna data premiery nie jest znana), pod marką ValueRAM. Koncern nie podał także sugerowanych cen kości, ale ujawnił, że zaprezentowane próbki warte są około 2 tysięcy dolarów.

Układy skierowane są do użytkowników korzystających z dużej liczby wymagajacych aplikacji jednocześnie i dla fanatyków wirtualizacji, uruchamiających wiele systemów w tym samym czasie.

Zobacz Ranking produktów PC World.pl - pamięci DDR3