Kingston udostępnia darmową aplikację urDrive dla pamięci flash

Firma Kingston Technology Company udostępniła darmową aplikację urDrive. Dostarczana ona jest wraz z przenośnymi pamięciami USB DataTraveler i ma m.in. pozwalać ich właścicielom na efektywne zarządzanie swoimi danymi oraz zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Na stronie firmy Kingston czytamy, że nowa aplikacja urDrive (a w zasadzie zestaw aplikacji) pozwalać ma na transformację pamięci USB z pasywnych na aktywne. Dzięki niej bowiem użytkownicy będą mogli w efektywny sposób zarządzać swoimi danymi otrzymując dodatkowo do dyspozycji wbudowaną przeglądarkę zdjęć oraz odtwarzacz plików muzycznych.

urDrive to także większe bezpieczeństwo. Aplikacja wyposażona została w Norton PC Checkup, czyli narzędzie diagnostyczne firmy Symantec, które pozwala na skanowanie systemu w poszukiwaniu błędów i szkodliwego oprogramowania oraz sprawdzenie jego wydajności.

urDrive dysponuje również "zapewniającą prawdziwie mobilne i bezpieczne surfowanie po Internecie" przeglądarką Maxthon 3, która pozwala m.in. na blokowanie wyskakujących okien, przeglądanie wielu witryn na jednej karcie i obsługę gestów myszy oraz oferuje mechanizmy zapobiegające zawieszaniu się i przyspieszające wczytywanie stron.

Warto dodać, że dzięki urDrive użytkownicy otrzymali też dodatkowo możliwość składowania danych on-line (maksymalnie 2 GB).

Aplikacja dostarczana jest wraz z przenośnymi pamięciami DataTraveler 101G2, 108 i 109. Wkrótce będzie także oferowana przez pendrive'y z rodziny DataTraveler Generation 3 (G3).

Więcej na temat nowego dodaatku firmy Kingston znajdziecie pod tym adresem.