Kino domowe "od kuchni"

Firma CyberHome Entertainment wprowadza do swojej oferty urządzenie LAP 9100, które w kilka sekund można przekształcić z przenośnego odtwarzacza CD/DVD w stacjonarne, miniaturowe centrum rozrywki i zamontować w dowolnym miejscu w domu, np. w kuchni czy w łazience. Urządzenie dysponuje 9-calowym ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, tunerem AM/FM, oraz tunerem telewizyjnym. W sprzedaży będzie dostępne w styczniu 2006 r.

LAP 9100 został wyposażony w napęd optyczny typu "trayless" (co znaczy, że nie posiada wysuwanej kieszeni na płyty). Może odczytywać dane z płyt CD-R/RW, VCD, SVCD, DVD oraz DVD+RW, obsługuje też takie formaty multimediów jak MPEG1, MPEG2, MPEG 4 (DivX 4 & 5), MP3, JPEG, audio CD i Windows Media. Odtwarzacz dysponuje zestawem portów, w tym kompozytowym AV, 3,5-mm wejściem typu "jack" oraz wejściem DC.

Kino domowe "od kuchni"

LAP 9100

Urządzenie może służyć nie tylko jako odtwarzacz DVD, ale również jako radio (mozna zaprogramować do 20 różnych stacji) oraz odbiornik telewizyjny. Odtwarzacz wyposażono w ciekłokrystaliczny panel TFT o przekątnej 9", o proporcjach obrazu 16:9.

Urządzenie można zamontować np. na ścianie pokoju. Ułatwiają to sprzedawane w zestawie akcesoria do montażu. Może być ono zasilane z domowej sieci elektrycznej, jak również z litowo-jonowego akumulatora. W tym drugim przypadku czas pracy odtwarzacza na jednej baterii wynosi ok. 2,5 godziny.

Rynkowa premiera urządzenia zapowiadana jest na styczeń 2006 r. Jego cenę ustalono na 349 dolarów.

Więcej informacji: CyberHome Entertainment