Kino domowe...w projektorze HP

HP wprowadziło na polski rynek niecodzienny produkt - pierwszy na świecie projektor ep9012 Instant Cinema, z wbudowanym odtwarzaczem DVD, systemem dźwięku surround i subwooferem.

projektor HP ep9012 Instant Cinema

projektor HP ep9012 Instant Cinema

Projektor zbudowano w oparciu o technologię DLP. Wbudowany system audio składa się z głośników stereofonicznych i suwboofera o mocy 30 W. Współczynnik kontrastu wynosi 1600:1 i dysponuje rozdzielczością SVGA (800x600 pikseli). Dzięki zastosowaniu 6-segmentowego koła barwnego zoptymalizowanego pod kątem wyświetlania obrazu wideo, odtwarzane kolory są żywe i naturalne niż w przypadku obrazów generowanych przez konwencjonalne, tańsze projektory uniwersalne i biurowe. Dodatkowo koło to w znacznym stopniu redukuje występowanie błędów synchronizacji barw, tzw. efektu tęczy. Lampa projekcyjna ma trwałość 4000 godzin i pozwala na generowanie obrazu o jasności 840 ANSI lumenów. Instant Cinema jest łatwy w obsłudze, gdyż układ przycisków na podświetlanym pilocie jest taki sam, jak na jego panelu kontrolnym. Poziom hałasu emitowanego przez urządzenie nie przekracza 34 dB. Dzięki dodatkowym gniazdom do projektora można podłączyć odtwarzacz

projektor HP ep9012 Instant Cinema w akcji

projektor HP ep9012 Instant Cinema w akcji

wideo, komputer PC lub zewnętrzny system dźwiękowy z dekoderami 5.1. Odtwarzacz DVD rzadzi sobie z płytami DVD+R/RW, DVD-R/RW, CD-R/RW, plikami graficznymi JPG oraz dźwiękowymi MP3.

Urządzenie wyposażono m.in. w wejścia DVI-I (z HDCP), VGA, kompozyt, komponent, cyfrowe wyjście elektryczne.

Sprzedawana oddzielnie torba na kółkach i zintegrowany uchwyt umieszczony z tyłu obudowy projektora pozwalają przenieść go w dowolne miejsce. Pewną przeszkodą w realizacji tego celu może być znaczna waga urządzenia wynosząca aż 10,5 kg. Jest to więc przenośny projektor dla osób o odpowiedniej sprawności fizycznej.

Sugerowana cena detaliczna projektora to 9900 zł.


Zobacz również