Kino przyszłości

14 listopada w Nowym Jorku odbyła się premiera kinowa filmu nadawanego przez satelitę. Tym samym premierowy "Bounce" z Benem Affleckiem w roli głównej ma szansę przejść do historii jako zwiastun nowego kina.

14 listopada w Nowym Jorku odbyła się premiera kinowa filmu nadawanego przez satelitę. Tym samym premierowy "Bounce" z Benem Affleckiem w roli głównej ma szansę przejść do historii jako zwiastun nowego kina. Organizatorzy imprezy "The Theatre Of The Future" to: AMC Theatres, Boeing, EnergyDigital, Miramax Films, QuVis, Texas Instruments, The Walt Disney Company i Williams Communications.

AMC Theatres założyło dwa projektory cyfrowe, talerz satelitarny oraz zainstalowało oprogramowanie i urządzenia w Empire 25 Theatres. Boeing zajął się szyfrowaniem i transmisją w systemie wykorzystywanym dotychczas do celów wojskowych. Firma EnergyDigital, jako główny organizator wydarzenia, postawiła sobie za cel połączenie działań różnych producentów na rzecz stworzenia systemu kina cyfrowego. QuVis zaprojektowała QuBit - serwer wideo, który zapewnia przechowywanie, kompresję i kontrolę obrazu. Texas Instruments jest producentem projektorów cyfrowych, dzięki którym mają zniknąć problemy z obniżeniem jakości kopii. Williams Communications Vyvx Services odpowiada za transmisję filmu z wykorzystaniem światłowodów przez ich centrum operacyjne i wspomaganie połączenia satelitarnego. Filmy The Walt Disney Company, takie jak „Tarzan”, „Toy Story 2”, „Fantasia 2000”, „Człowiek przyszłości”, „Dinozaur” czy zapowiadane „102 dalmatyńczyki” i „The Emperor's New Groove”, były lub będą wyświetlane na projektorach cyfrowych w 31 kinach w 10 krajach. Disney, przygotowując się do nowej ery, drogą satelitarną pokaże kilka swoich produkcji. Wygląda na to, że kino przyszłości wchodzi na drogę przekazu cyfrowego.


Zobacz również