Kino w samochodzie

Firma Sony wprowadzi na rynek samochodowy system audio-wideo dla pasażerów, zajmujących tylne siedzenia.

Firma Sony wprowadzi na rynek samochodowy system audio-wideo dla pasażerów, zajmujących tylne siedzenia. System ten, składający się z oddzielnego monitora z tunerem telewizyjnym oraz odtwarzacza-zmieniacza DVD-wideo, zapewnia podróżującym obraz ze stacji TV i płyt DVD oraz monofoniczny dźwięk.

Panelowy monitor XTL-W70 z wbudowanym tunerem telewizyjnym jest wyposażony w 7-calowy panoramiczny wyświetlacz LCD z powłoką antyodblaskową, minimalizującą wpływ otoczenia na jakość obrazu. Dźwięk jest odtwarzany przez monofoniczny głośnik. Jest on montowany w taki sposób, by jak najmniej podkładu dźwiękowego przedostawało się do przedniej części samochodu. Tuner pracuje w standardzie PAL i obejmuje szeroki zakres kanałów VHF i UHF, dzięki czemu można stosować go zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach europejskich.

Zobacz również:

  • Nowy film ze Scooby Doo i Chojrakiem
  • Lidl: tanie narzędzia warsztatowe - aktualna oferta [22.10.21]

Urządzeniem towarzyszącym jest zmieniacz DVX-100, mieszczący 10 płyt DVD i oferujący pełny zakres możliwości do odtwarzania nośników DVD-wideo, CD-wideo i CD (również z płyt DVD-R, CD-R i CD-RW). Dzięki modulatorowi RF zmieniacz może być niezwykle łatwo zintegrowany z systemem audio samochodu, tak by powstał jeden zestaw służący rozrywce.

Proponowane ekrany oferują przełączane formaty obrazu: 16:9 lub 4:3. Za pomocą pilota zdalnego sterowania zaprojektowanego według wzorców z klasycznych zestawów, użytkownik ma do swojej dyspozycji te same funkcje wyszukiwania, powtarzania, szybkiego przewijania w obie strony, pomijania i odtwarzania, które można znaleźć w domowych odtwarzaczach DVD.

Funkcjonalność urządzeń XTL-W70 i DVX-100 została połączona z niezwykle stylową konstrukcją. Pakiet montażowy pozwala na zainstalowanie płaskiego ekranu telewizyjnego w dowolnym samochodzie i stworzenie w ten sposób uzupełnienia wystroju jego wnętrza.