Kino z Internetu

Serwis Projektów Filmowych ma za zadnie propagować pomysły realizacji nowych polskich filmów.

Pod adresem www.filmprojekt.pl powstał internetowy Serwis Projektów Filmowych. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie pomysłów realizacji filmu i zbieranie głosów poparcia dla ich tworzenia. Pierwszą inicjatywą serwisu jest produkcja pełnometrażowego filmu kinowego "Skrzydła Wolności". Będzie to opowieść o losach dwóch pilotów myśliwców - Polaka i Niemca, walczących na niebie Europy podczas II wojny światowej.

"Skrzydła Wolności" to początek produkcji filmowej online. Mamy w zanadrzu jeszcze kilka innych projektów, ale jesteśmy także otwarci na nieprzeciętne scenariusze, pomysły na nowe produkcje filmowe online oraz ludzi, którzy chcieliby je współtworzyć" - powiedział Krzysztof Franek, jeden z współautorów serwisu Filmprojekt.

Serwis podzielono na dwie części. W pierwszej znajdują się informacje o fabule filmu i zasadach tworzenia scenariusza. W drugiej części zawarte są miedzy innymi formularze umożliwiające udzielenie poparcia oraz zarekomendowanie projektu znajomym. Użytkownicy mogą także zaprenumerować "newsletter" z aktualnymi informacjami o postępach w pracach nad realizacją filmu.