Kino z komputera

The Quantum Project - pierwszy film fabularny wyprodukowany specjalnie na potrzeby Internetu.

W miniony piątek odbyła się premiera filmu The Quantum Project. Jak twierdzą producenci, jest to pierwszy na świecie film przeznaczony wyłącznie do

"wyświetlania" w Internecie. Zrealizowane kosztem 3 mln USD dzieło to obraz z gatunku science fiction, do udziału w którym twórcom udało się zaangażować znanych aktorów, np. Johna Cleese.

Do obejrzenia filmu niezbędne jest szybkie połączenie z Internetem, gdyż produkt jest dostępny wyłącznie jako pojedynczy plik wideo o objętości 164 MB. Można go ze strony www.sightsound.com.

Przed rozpoczęciem oglądania internauci muszą połączyć się z sieciową witryną producenta i za pomocą karty kredytowej wnieść odpowiednią opłatę (6 USD). W razie nieuregulowania płatności nie będzie możliwe otworzenie pobranego pliku, gdyż ma on specjalne zabezpieczenia. The Quantum Project jest wyświetlany za pomocą aplikacji Windows Media Player. Film można oglądać zarówno w skalowalnym oknie, jak i w trybie pełnoekranowym. Użytkownicy mający wolniejsze łącze internetowe mogą pobrać wersję filmu o mniejszej rozdzielczości (i objętości), która kosztuje 4 USD.


Zobacz również