Kinomaniak na YouTube? Tak, w końcu się udało przekonać wytwórnie!

Kinomaniak już wcześniej dostępny był w serwisie YouTube. Niestety, widzowie nie mogli się zbyt długo tym faktem cieszyć ze względu na problemy związane z prawami autorskimi do części treści. Materiały zamieszczane na kanale były blokowane przez administrację. Na szczeście po czterech miesiącach udało się problemy rozwiązać i oglądać zgromadzone materiały można do woli.

Kinomaniak to program dostępny obecnie w serwisie YouTube prowadzony przez Artura Pietrasa. Wcześniej autora można było oglądać w klasycznej telewizji, gdzie widzowie Kinomaniaka mogli zapoznać się dzięki niemu z najnowszymi informacjami ze świata filmu. Autor recenzował na antenie filmy i zgromadził dość sporo fanów. Artur Pietras przeniósł jednak Kinomaniaka do internetu i na fali popularności wszelkiej maści vlogów zaczął publikować swój program w serwisie YouTube.

Niestety, Kinomaniakowi w nowej, internetowej formie nie było łatwo, ponieważ filmy były bardzo szybko usuwane przez administrację portalu. Powód? Zgłoszenia od firm mających prawa autorskie do treści zawartych w filmach. Autor kanału, czyli Artur Pietras wykorzystywał w końcu w Kinomaniaku fragmenty opisywanych przez siebie filmów, co spotkało się z ostrą reakcją wytwórni.

Zobacz również:

  • Tak brzmi Mars - NASA dzieli się dźwiękami z Czerwonej Planety
  • YouTube likwiduje podsumowanie roku - Rewind. Dlaczego?

Na szczęście autor postanowił powalczyć zarówno z YouTube'm, jak i firmami mającymi prawa do recenzowanych filmów i po kilku miesiącach wrócił na portal z nowymi materiałami. W rezultacie udało mu się porozumieć ze wszystkimi zainteresowanymi stronami i po kilku odcinkach widać, że nie są one usuwane, tak jak to miało miejsce wcześniej. Przykładowy materiał z kanału Kinomaniak możecie obejrzeć powyżej.